Sitemizden daha iyi faydalanmak için giriş yapın.Eger kayıtlı degilseniz kayıt olun...

Join the forum, it's quick and easy

Sitemizden daha iyi faydalanmak için giriş yapın.Eger kayıtlı degilseniz kayıt olun...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TRABZONSPOR PAYLAŞIM MERKEZİ

konyali042
    konyali042

Rep puanı : 0

Puanlar
    Puan grafigi. Puan grafigi.:
    TRABZONSPOR PAYLAŞIM MERKEZİ Imgleft100/100TRABZONSPOR PAYLAŞIM MERKEZİ Emptybarbleue  (100/100)

TRABZONSPOR PAYLAŞIM MERKEZİ Empty TRABZONSPOR PAYLAŞIM MERKEZİ

Mesaj tarafından konyali042 Perş. Eyl. 04, 2008 3:05 pm

TRABZONSPOR PAYLAŞIM MERKEZİ 200607oq3

Yönetim Kurulu

Nuri Albayrak-Başkan
    Haşim Sayitoğlu-Asbaşkan
    İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu-Bşk. Yard.
    Yusuf Şimşak-Başkan Yardımcısı
    Cemal Sağlam-Başkan Yardımcısı
    Zekai Fırat Dülger-Genel Sekreter
    Emin Kahraman-Genel Sayman
    Zeyyat Kafkas-Basın ve Halkla İlişkiler Sor.
    Köksal Güney-Sağlık Kurulu Baş.
    Kahraman Altuntaş-Personel ve Tesisler Sor.
    Faruk Kanca-Yönetim Kurulu Üyesi
    İbrahim Baturoğlu
    Aydın Pişiren
    Ahmet Uğur Zihni
    Serhat Akçay
    Abdullah Başer-Yedek (Üye) , Güven Küçükosman-Yedek (Üye) , Muhammet Misir-Yedek (Üye) , Halit Muzaffer Ermiş-Yedek (Üye) , Metin Özke-Yedek (Üye) , Muhammet Küçükali-Yedek (Üye) , Günhan Üçüncüoğlu-Yedek Üye

Futbolcu Kadrosu

Ahmet Şahin, Celalettin Koçak, Cem Demir, Çağdaş Atan, Enis Kahraman, Erdinç Yavuz, Ergin Keleş, Ersen Martin, Fatih Akyel, Ferhat Çökmüş, Feridun Sungur, Gökdeniz Karadeniz, Hasan Üçüncü, Hüseyin Çimşir, İbrahima Yattara, Jefferson de Oliviera Galvão, Marcelo Dos Santos, Milan Stepanov, Miroslaw Szymkowiak, Murat Ocak, Musa Büyük, Ömer Rıza, Tolga Zengin, Ufuk Bayraktar, Ufukhan Bayraktar, Umut Bulut

Teknik Kadro

Sebastião Lazaroni (Teknik Direktör)
    Hüsnü Özkara
    Carlito Macedo
    Hakan Yılmaz
    Turgut Kural
    Jonas Sampaio

Sezon Kupa Final Rakibi Final Sonucu
    1975-76 Cumhurbaşkanlığı Galatasaray 2-1
    1975-76 Lig Şampiyonluğu -- --
    1975-76 Başbakanlık Fenerbahçe 2-2 (8-7 Pen)
    1976-77 Lig Şampiyonluğu -- --
    1976-77 Cumhurbaşkanlığı Beşiktaş 4-2
    1976-77 Türkiye Kupası Beşiktaş 1-0 / 0-0
    1977-78 Türkiye Kupası Adana Demirspor 3-0 / 0-0
    1977-78 Cumhurbaşkanlığı Fenerbahçe 1-0
    1977-78 Başbakanlık Adana Demirspor 2-1
    1978-79 Cumhurbaşkanlığı Fenerbahçe 2-1
    1978-79 Lig Şampiyonluğu -- --
    1979-80 Lig Şampiyonluğu -- --
    1979-80 Cumhurbaşkanlığı Altay 3-0
    1980-81 Lig Şampiyonluğu -- --
    1982-83 Cumhurbaşkanlığı Fenerbahçe 2-0
    1983-84 Türkiye Kupası Beşiktaş 2-0 / 2-0
    1983-84 Lig Şampiyonluğu -- --
    1984-85 Başbakanlık Kayserispor 7-2
    1991-92 Türkiye Kupası Bursaspor 0-3 / 5-1
    1993-94 Başbakanlık Fenerbahçe 4-3
    1994-95 Türkiye Kupası Galatasaray 3-2 / 1-0
    1994-95 Cumhurbaşkanlığı Beşiktaş 2-0
    1995-96 Başbakanlık Beşiktaş 4-0
    2002-03 Türkiye Kupası Gençlerbirliği 3-1
    2003-04 Türkiye Kupası Gençlerbirliği 4-0

2006-2007 futbolcular
    karadeniz fırtınası reklam filmi

fotograf galerisi 1
    fotograf galerisi 2
    fotograf galerisi 3
    fotograf galerisi 4
    fotograf galerisi 5
    Nostalji

Tarihçe

Hüseyin Avni Aker(1889-1944)

1889 yılında Trabzon’ un Vakfıkebir ilçesinin Çavuşlu Köyü’nde dünyaya geldi. İlk,orta tahsilini Trabzon’ da yaptı ve Trabzon mahalli mektebinden mezun oldu. İstiklal Savaşı’na katılarak cephede düşmana karşı savaştı. 1925 yılına kadar Akçaabat ,Sürmene ve Trabzon’da ilkokul öğretmenliği yaptı.1926 yılında ünlü spor adamı Selim Sırrı Tarcan tarafından İstanbul ‘da açılan Beden Eğitimi Kursuna katıldı ve buradan diploma aldı. Trabzon tarihinin ilk beden eğitimi öğretmeni olarak tarihe geçen H. Avni Aker Trabzon Lisesi Muallim Mektebi ve Ticaret Lisesine atandı. Buralardaki başarılı hizmetlerinden sonra Beden Terbiyesi Bölge Asbaşkanlığı (şimdiki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü) görevini üstlenerek Trabzon sporunun en üst makamına yükselen değerli spor adamı yaşama veda ettiği 1944 yılına kadar bu görevini sürdürdü.
    Hüseyin Avni Aker görevde bulunduğu yıllar içinde Trabzon ‘a bir stat kazandırmak ve bugün stadın bulunduğu araziyi bu amaçla istimlak etmek için çok uğraştı. Onun müthiş çabası daha sonra adının verildiği stadı Trabzon futboluna kazandırdı.
    Hüseyin Avni Aker ‘in arkadaşı olan ünlü Beden Eğitimi Öğretmeni ve antrenör Hayri Gür stada Avni Aker adının verilme öyküsünü şöyle anlatıyor. “1940 ‘lı yıllarda Hüseyin Avni Aker ‘le aynı okulda beraber çalıştık. Kendisi hem lisede öğretmendi hem de Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğü ‘ne vali nezdinde asbaşkanlık görevini yürütüyordu. 1972-77 yılları arasında Trabzon ‘da Beden Terbiyesi ‘nde 5 yıl bölge müdürü olarak çalıştım.bu sırada stad inşaatı tamamen bitmiş ve isim aranıyordu . zamanın valisi Adil Ciğeroğlu başkanlığında bir genel kurul oluşturuldu.bu genel kurul da ben de vardım ve Hüseyin Avni Aker ismini ben teklif ettim. Çünkü bu stada en çok onun emeği geçmişti. Sanat Okulu ile Yeni Mahalle arası o zamanlar uçurumdu ve bu uçurumu at arabaları ile toprak taşıyarak doldurduk. Toprağı zemine serdikten sonra çimleri ekmeye başladık. Daha sonra ise altmış kişilik kapalı tribün ile açık tribün yaptık. O zamanın parasıyla tüm bunlar 40 bin liraya mal olmuştu. Tüm bunları vali Ciğeroğlu ‘na anlatınca o da bana hak verdi ve stada Avni Aker ‘in isminin verilmesini istedi. O zamanlar buna tek karşı çıkan rahmetli Ziya Nemli olmuştu. Nemli stada İdmanocağının eski kaptanı Rıza Kuğu ‘nun adının verilmesini istiyordu.”

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 6:43 pm