Sitemizden daha iyi faydalanmak için giriş yapın.Eger kayıtlı degilseniz kayıt olun...

  > Saadi Muammer Kaddafi

  Paylaş
  avatar
  konyali042

  Mesaj Sayısı : 128
  Yaş : 25
  Nerden : konya
  Rep puanı : 0
  Points : 1000
  Kayıt tarihi : 03/09/08

  Puanlar
  Puan grafigi. Puan grafigi.:
  100/100  (100/100)

  > Saadi Muammer Kaddafi

  Mesaj tarafından konyali042 Bir Perş. Eyl. 04, 2008 3:35 pm

  ( 1974 - ..... )
  Küçük Muammer Futbol Yıldızı  Petrol zengini Muammer Kaddafi bu zamana kadar kimyasal silah üretmekten yolcu uçağı düşürmeye kadar bir çok iddiayla suçlandı. Ama bütün suçlamalara rağmen kendisi yine de gururlu bir baba. Gururunun kaynağı ise oğlu Saadi.
  Saadi Muammer Kaddafi 32 yaşında, çok da yetenekli olmayan bir futbolcu. Ama kendisi, uluslararası spor dünyasının en ünlü isimleri ile kuşatılmış durumda. bu isimler arasında Brazilyalı süperstar Ronaldo başta geliyor. Ronaldo, şans getirsin diye ayakkabılarını Saadi'ye vermiş. Saadi'nin akıl hocası Arjantin'in eski yıldızı Diego Maradona. Sprinter Ben Johnson ise Saadi'nin özel hocası. Eski İngiliz koçu Terry Venables'in Libya milli takımının başına getirilmesi gündemde. Kendisine bu iş için 2 milyon dolar önerildiği söyleniyor. Bir başka söylentiye göre Avrupa klüpleri, sırf sansasyon olsun diye Saadi'yi kadrolarına alma niyetindelermiş. Malta'nın Birkirkara takımı kendisi ile sözleşme imzaladığını söylerken İtalyan Perugia da Saadi'yi renklerine katmak için uğraştıklarını ifade ediyor. Geçen yaz yapılan Libya-Perugia maçının olaylı bir şekilde bitmesi kendilerini hiç de rahatsız etmişe benzemiyor.
  Kimse Saadi'nin iyi bir futbolcu olduğunu söylemiyor. Hatta babası bile. Aslında Muammer Kaddafi yakın bir zamana kadar futboldan nefret eden bir adamdı. Ülkesinde futbolu yasaklamıştı. Ama bu aralar, futbolu, Batı dünyası ile diplomatik ilişkiler kurmak için bir araç şeklinde kullanıyor. Saadi de bu yolda, Libya'nın daha medeni bir yüzü şeklinde sahnede yer alıyor.
  Ama babası Kaddafi olunca oğlunun da futbol hayatı pek alışılmış olamıyor. Irak ile yapılan bir maçta görüşünü engelleyen güvenlik güçleri ile kavga eden Saadi, tribündeki Libyalıların daprovoke olmasına yol açmış ve Iraklılarla Libyalılar arasında çıkan kavgada polis, cop ve gözyaşartıcı gaz kullanmak zorunda kalmıştı. Saddam'ın oğlu Uday, kavganın bir kaç Libyalı nedeniyle çıktığını, olayları tüm Libya halkına mal etmemek gerektiğini söylemişti. El bombası ile balık avlayan Uday'ın bu yumuşak tavrı elbette enteresandı.
  Her ne olursa olsun Muammer Kaddafi'nin Saadi ile gurur duyduğunu söyleyebiliriz. Babası, bir gün Saadi'nin ayakkabılarını dolduracak kadar büyük bir yıldız olacağına inanıyordur belki de. Ama şimdilik Saadi, Ronaldo'nun uğur getirsin diye verdiği ayakkabıları dolduruyor.

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 12:48 pm