Sitemizden daha iyi faydalanmak için giriş yapın.Eger kayıtlı degilseniz kayıt olun...

  ~~~KAPI~~~

  Paylaş
  avatar
  Krall100

  Mesaj Sayısı : 161
  Yaş : 29
  Nerden : Ankara
  Rep puanı : 0
  Points : 1253
  Kayıt tarihi : 02/09/08

  Puanlar
  Puan grafigi. Puan grafigi.:
  1000/200  (1000/200)

  ~~~KAPI~~~

  Mesaj tarafından Krall100 Bir Paz Nis. 05, 2009 1:46 pm

  Eşik..

  Eşikten geçmek, sınırları-bariyerleri- blokajları- duvarları aşmak, öte tarafa geçmek. “Hiç” oluşa geçilen nokta. O eşikten, Kapıdan geçebilmek için size gerekenin hepsi verilmiştir, esas olan aramak ve bulmaktadır.


  Kapı

  Kapı yalnızca çalana açılır...
  Kapıyı çalın, içeriden cevap bekleyin. Bu kapıda dışarıdan açabileceğiniz bir tokmak veya anahtar yoktur. Yüksektir, ihtişamlıdır, ağırdır, dardır, Hakikatı, Kalbi, Gönülü temsil eder ve ancak içeriden açılır........Size düşenleri yaptıysanız…Kapı size açılacaktır....


  Hakikat Kapısı

  Gönül Tanrı Evidir. Hakikat doğrudan kalbe, gönüle doğan anlam, sezgi ve bilgi demektir. Bu aşama gönülün arınma noktasıdır ve “erime”, sonsuzlaşarak “bekalaşma” hakikat evresinde gerçekleşir. Bu nokta Kâmil İnsan olma yolculuğunun sonuncusu ve yetkinliğe varma aşamasıdır.  Alçak-gönüllü müsünüz, olanları gönül-hoşluğuyla karşılıyor musunuz, tüm insanları bir görüyor, insanlar arasında din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmıyor ve tüm insanların düşüncelerine, fikirlerine, inançlarına hoş-görüyle bakıyor musunuz, elinizden gelen bir hizmeti, yardımı vermekten, yapmaktan kaçınmıyor, insanların iyi, yararlı ve üretici yanını görüyor, kusurlarını, ayıplarını örtüyor, abartıp yaymaktan kaçınıyor musunuz, tüm canlı-cansız varlıkları seviyor musunuz, cevabınız hep evet ise o halde Kapı’ya çok yakınsınız, duyular üstü bilgiye, Sır’ra ermek için nefsin isteklerinden sıyrılmak, Sır’rı diğerlerine de taşımak, inançtan Akıla atlamak aşamasındasınız demektir.


  Sır Kapısı

  Artık siz Son Kapının, Sır Kapısının, Hakikat Kapısının önündesiniz.


  Işık

  Son Kapı arkanızdan kapandığında saf parlak bir ışık görecek, ona doğru yürüyecek ve ışığın içinde kaybolacaksınız....

  Necip Yeşiltepe 2007

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 11:33 am