Sitemizden daha iyi faydalanmak için giriş yapın.Eger kayıtlı degilseniz kayıt olun...

  aöf nedir ne işe yarar?

  Paylaş
  avatar
  ErKuT

  Mesaj Sayısı : 304
  Yaş : 26
  Nerden : FaTsA!..
  Rep puanı : 0
  Points : 2377
  Kayıt tarihi : 31/08/08

  Puanlar
  Puan grafigi. Puan grafigi.:
  1000/100  (1000/100)

  aöf nedir ne işe yarar?

  Mesaj tarafından ErKuT Bir Cuma Nis. 10, 2009 11:14 pm

  AOF nedir?

  - diplomanızın üzerinde "açık öğretim fakültesi" ibaresi bulunmaz... (bu öğrencilere psikolojik bir yarar sağlar...)

  - üniversitemiz ders yada hoca gibi kavramlar içermez... (bunların yerine bir takım tv programlarına (bkz: zaga) konu olabilecek düzeyde, belirli saatlerde yayınlanan televizyon programları mevcuttur.)

  - kitaplarımız aşırı anlaşılır niteliktedir, hiç bir şey bilmeseniz bile gelin... (kitapları yazan profların sayfa başına ücret almalarından ötürü, konuların amerikanvari kullanma kılavuzu şeklinde ballandırmaktan suyu çıkartılmıştır.)

  - sırf siz hem en güzeli en iyiyi öğrenebilesiniz hem de aranızda belki ortam yapmak isteyenler olabilir diyerekten çeşitli açık öğretim dershanelerimiz ve bu dershanelerin yayınladığı özet bilgiler içeren kitaplarımız bulunmaktadır. (baştan aşağı sınava yönelik bir sistem içermesine rağmen kitaplardaki "bizim sınavla bir alakamız yok, önemli olan sizin birşeyler kazanabilmeniz" tarzındaki üslup öğrencilere sınavda hiç bir fayda sağlamadığından, orijinal kitapları yazan proflar dahil olmak üzere büyük bir çoğunluk dershanelerin çıkarmış olduğu özet kitaplardan faydalanmaktadır.)

  - sınavlarımızın tamamı test usulü olup yanlışlar doğruyu götürmemektedir. ("bu güzelliği size bizden başka kimse yapamaz" felsefesi müşteri toplamak amaçlı olup, kurumun eğitim öğretimle olan yakın (!) alakasını gözler önüne sermektedir. bu aptal durum sınava gözetmen olarak katılan öğretmenler tarafından "içlerinde bir kaç tanesi salak olabilir" düşüncesiyle her sınavdan önce tekrar edilir, hatta cevap kağıdında işaretlenmemiş alan gören gözetmenler "yazıktır günahtır" mantığıyla salak (?) olan öğrencilere yardım etme gafletine bile düşerler.)

  - size belirtilen süreler içerisinde ödemeleri gerçekleştirmeniz sizlerin yararına olacaktır. (ödemeleri bir gün olsun bile geciktiren öğrenciler, "dünyayı kurtarıyordum" yada "araba çarptı ölümden döndüm" türünden bahanelerle bile kurumun kapısını çalmaya yeltenemezler ve sınıf tekrarına maruz kalırlar.

  - sınavlarımız, sizleri anılarınızla baş başa bırakıp duygusal yanlarınızı öne çıkarmak amacıyla daha çok ilköğretim okullarında yapılmaktadır. (öğrencilerin büyük bölümünü işi gücü olan ve işinde yükselmek, askerlikten biraz daha olsun uzak durmak, emeklilik primini arttırmak ve değişiklik olmasını sağlamak isteyen koca koca insanlar olmasına rağmen sınavların büyük bölümü ilkokullarda yapılır.)

  öğrenci velinimetimizdir.
  hepinizi çok seviyoruz...

   Forum Saati Salı Ara. 11, 2018 5:54 am