Sitemizden daha iyi faydalanmak için giriş yapın.Eger kayıtlı degilseniz kayıt olun...

Join the forum, it's quick and easy

Sitemizden daha iyi faydalanmak için giriş yapın.Eger kayıtlı degilseniz kayıt olun...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

izmir yüksek teknoloji üniversitesi hakkında bilgi

ErKuT
    ErKuT

Rep puanı : 0

Puanlar
    Puan grafigi. Puan grafigi.:
    izmir yüksek teknoloji üniversitesi hakkında bilgi Imgleft1000/100izmir yüksek teknoloji üniversitesi hakkında bilgi Emptybarbleue  (1000/100)

izmir yüksek teknoloji üniversitesi hakkında bilgi Empty izmir yüksek teknoloji üniversitesi hakkında bilgi

Mesaj tarafından ErKuT Perş. Eyl. 04, 2008 9:51 am

KİMLİK KARTI:
    Rektör: Prof. Dr. Semra Ülkü
    İletişim bilgileri: Gaziosmanpaşa Blv. No: 16 Çankaya-İzmir
    Tel: 0 232 441 97 00
    Faks: 0 232 441 95 96
    İnternet Adresi www.iyte.edu.tr
    Öğrenim dili: İngilizce
    Türü: Devlet

AKADEMİK PROFİL:
    Fakülte sayısı: 3
    Öğrenci sayısı: 317
    Akademik personel: 120

Enstitü, özellikle teknoloji alanlarında ileri düzeyde araştırma, eğitim, öğretim, üretim, yayın ve danışmanlık yapmak üzere Türkiye’de 1992 yılında kurulan iki yüksek teknoloji enstitüsünden birisi. Kuruluş amacı gereği ağırlıklı olarak lsansüstü eğitim öğretim yapan enstitü 1994 yılında lisansüstü eğitime başlamış ve 1998 yılında lisans programlarına da öğrenci almaya başladı.
    Lisansüstü ve lisans tüm programlarda eğitim dili İngilizce olan enstitüde İngilizce Hazırlık Okulu, İngilizce düzeyi yetersiz olan öğrencilere bir yıl süreyle İngilizce eğitim veriyor.
    Üniversitede fakülteler dar kapsamlı çok sayıda bölüm yerine az sayıda anahtar bölümlerden oluşuyor. Lisans eğitim programlarında bölümler arası yandal, çiftdal ders programları ile bir öğrencinin birden fazla lisans programından ders alması sağlanıyor. Ekonomik güçlük yaşayan öğrencilere İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Vakfı’nca burs sağlanıyor.

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Nis. 19, 2024 9:51 am