Sitemizden daha iyi faydalanmak için giriş yapın.Eger kayıtlı degilseniz kayıt olun...

Join the forum, it's quick and easy

Sitemizden daha iyi faydalanmak için giriş yapın.Eger kayıtlı degilseniz kayıt olun...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Selçuk Üniversitesi Hakkında Bilgi

ErKuT
    ErKuT

Rep puanı : 0

Puanlar
    Puan grafigi. Puan grafigi.:
    Selçuk Üniversitesi Hakkında Bilgi Imgleft1000/100Selçuk Üniversitesi Hakkında Bilgi Emptybarbleue  (1000/100)

Selçuk Üniversitesi Hakkında Bilgi Empty Selçuk Üniversitesi Hakkında Bilgi

Mesaj tarafından ErKuT Perş. Eyl. 04, 2008 10:04 am

KİMLİK KARTI:
    Kuruluşu: 1975
    Rektör: Prof. Dr. Abdurrahman Kutlu
    İletişim bilgileri: Selçuk Üniversitesi Karatay - Konya
    Tel: 0 332 350 70 05
    İnternet Adresi www.selcuk.edu.tr

AKADEMİK PROFİL:
    Fakülte sayısı: 14
    Enstitü: 4
    YO: 5
    MYO: 24
    Öğrenci sayısı: 47000
    Akademik personel: 1984

RektörProf. Dr. Abdurrahman Kutlu; “Üniversitemizde öğrencilerimiz huzur ve güven ortamı içerisinde, hiçbir aksama olmadan eğitim öğretim görmektedirler. Yetişmiş öğretim elemanı kadrosu, modern ve gelişmiş araştırma ve uygulama laboratuarları ile geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bilimin ve teknolojinin en son bilgilerini aktarmayı kendimize zevkli bir görev edinmiş bulunuyoruz.”
    Selçuk Üniversitesi dört ayrı kampüste eğitim veriyor. Alaeddin Keykubad kampüsü, Meram eğitim kampüsü, Tıp fakültesi kampüsü, çevre il ve ilçelerdeki okullar. Gelişme çalışmalarına sürdüren Selçuk Üniversitesi’nde fakülte ve yüksekokullarda 2500 bilgisayar, 60′ın üzerinde bilgisayar laboratuarı bulunuyor. Fakülteleri ve yüksekokullarında toplam 45 kütüphanesi bulunan üniversitede tüm branşlara göre CD alımı yapılıyor.
    Üniversiteye bağlı bütün eğitim birimlerinin bulunduğu il ve ilçelerde özel ve kamuya ait öğrenci yurtları bulunuyor. 26 bin öğrenciye sahip Alaeddin Keykubat Kampüsü’nde üniversite vakfınca 700 kişilik, Konya Valiliği Özel İdaresi’nce 1000 kişilik öğrenim yurdu yapılıyor.

BURSLAR: Üniversite, ihtiyaç sahibi ve başarılı 628 öğrenciye bir yıl süreyle aylık 10 milyon lira burs veriyor. Yeni eğitim öğretim yılında da 200 başarılı öğrenciye aylık 20 milyon lira burs verilecek. Öğrencilere üniversite dışından da çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından burs veriliyor.

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Nis. 19, 2024 8:50 am